Kastamonu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Seyit AYDIN’ın destekleriyle eğitim kalitesini yükseltmeye dönük çalışmalarının yanı sıra, öğrenci sayısının arttırılmasına yönelik faaliyetlerini hızla sürdürmektedir.

Daha önce 2013 yılından itibaren Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Ortak Yüksek Lisans Programı açılmıştı.

Yapılan çalışmalar sonucunda Üniversitemiz 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Bahar döneminden itibaren Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde eğitim vermesi planlanan, Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans programının açılması teklifi, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 27.12.2017 tarihinde onaylanmıştır.

Ortak Program açılmasında bizlere her türlü desteği veren Kastamonu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Seyit AYDIN, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN ve bütün Öğretim Üyelerine, Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olarak teşekkür ederiz.

Müstakil olarak açılan Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans programının hayırlı olmasını dileriz.